Polijsten van betonnen werkbladen

Natte polijstmachines voor betonnen werkbladen
Tijd: 06:01
Zie hoe natte polijstmachines en pads worden gebruikt op betonnen werkbladen.
Het is vaak wenselijk om het oppervlak en de randen van een betonnen aanrechtblad te polijsten om een gladdere, esthetisch aangenamere afwerking te creëren. Naast het geven van een aantrekkelijke glans aan uw werkbladen en het blootleggen van een deel van de aggregaten of decoratieve toevoegingen, verwijdert polijsten ook kleine onvolkomenheden en gebreken die voortkomen uit het gietproces.
Benodigde gereedschappen
- Een handbediende polijstmachine voor nat beton met variabele snelheid (500 tot 3.000 tpm), uitgerust met een ingebouwde watertoevoer en aardlekschakelaar.
- Een set diamanten schuurpads, met korrelgroftes van grof tot fijn. Zowel Buddy Rhodes als Jeff Girard gebruiken diamantpads met korrelnummers variërend van 50 tot 3.000. De agressievere, grovere korrels werken het beste bij het blootleggen van aggregaten en het verwijderen van oneffenheden. U gebruikt de fijnere korrels voor het uiteindelijke polijsten en gaat verder naar hogere korrelniveaus totdat u de gewenste glans en gladheid van het oppervlak bereikt.
- Een grote zuigmond.
- Veiligheidsbril en oordopjes.
- Handzame diamantblokken of -pads voor het polijsten van delen van het aanrecht die niet bereikbaar zijn voor de elektrische polijstmachine.
Koop hulpmiddelen voor het polijsten van betonnen werkbladen
Kooptips: Een slijpmachine / polijstmachine met een aangehechte watertoevoer voor nat slijpen helpt stof te verminderen en de levensduur van de pads te verlengen. Girard gebruikt een molen met een werksnelheid van 4.000 tpm. Aangezien u vaak van pads wisselt, moet u ook vragen of het montagesysteem op de molen snelle wisselingen mogelijk maakt.

Met behulp van een kleine natte molen. Countertop Institute in Raleigh, NC

Handafwerkingspads. Concrete Countertop Institute in Raleigh, NC
En vergeet het voor de hand liggende niet: zorg ervoor dat u diamantpads koopt die geschikt zijn voor gebruik met uw slijpmachine en speciaal zijn ontworpen voor het slijpen van beton, niet voor graniet. Beton heeft een ruw, hard aggregaat in een relatief zachte matrix. Graniet is gelijkmatig hard. Als je pads gebruikt die zijn ontworpen voor graniet, gaan ze niet zo lang mee of werken ze niet zo effectief, zegt Girard.
gestempeld beton hoogglans sealer
Polijststappen
Stap 1: Reinig het volledig uitgeharde betonnen aanrecht door water over het oppervlak te laten lopen en er vervolgens met een rakel overheen te gaan om eventueel gruis te verwijderen dat het beton zou kunnen uithollen terwijl u het slijpt.
concrete kosten per werf 2016
Stap 2: Als u kleine gebreken of kleine gaten opmerkt, moet u deze holtes opvullen met een reparatieslurry voordat u gaat polijsten. Slurries kunnen qua kleur worden afgestemd op het aanrecht of in een contrasterende tint om adervorming te creëren. U kunt de mengmest zelf mengen met een combinatie van cement, fijn zand, water en pigment. Maar overweeg om voor meer gemak een kant-en-klare voorverpakte suspensie te kopen, die vaak wordt verkocht door de leveranciers van aanrechtmixen. Zorg ervoor dat u een product aanschaft dat compatibel is met de mix die u gebruikt. Sommige zijn verkrijgbaar in verschillende pigmenten.
Stap 3: Begin met polijsten met de grofste pad (meestal korrel 50), afhankelijk van de gewenste afwerking. Ga over het hele oppervlak, inclusief de randen, en zorg ervoor dat er tijdens het slijpen een constante stroom water naar het oppervlak stroomt. Houd de polijstmachine horizontaal.
Stap 4: Na het polijsten van het hele betonnen aanrecht met een 50-grit pad, verander je naar een 100-grit pad en polijst je het hele oppervlak opnieuw. Herhaal dit proces en werk progressief door alle pads tot aan de fijnste 1500-korrel pad. Op dit punt begint zich een glans te vormen. Stop tijdens het polijsten regelmatig en veeg het oppervlak af om kleine stukjes vuil te verwijderen en controleer of u zoveel aggregaat heeft blootgelegd als u wilt. Er zijn geen vaste regels voor hoe lang je met elke pad moet polijsten. Het hangt af van de hardheid van het beton en de resultaten die u wilt bereiken.
Stap 5: Gebruik in de hand gehouden diamantblokken of -pads om delen van het aanrecht te polijsten die niet kunnen worden bereikt met de elektrische polijstmachine. De pads kunnen ook gebruikt worden om de randen van het aanrechtblad glad te strijken. Net als de pads voor de elektrische polijstmachine, hebben hand-held pads variaties in korrelgrootte van 120 tot 1500.
Stap 6: Laat het aanrechtblad drogen en breng vervolgens een geschikte voedselveilige betonnen aanrechtafdichter aan om vlekken te voorkomen. (Zien Betonnen aanrechtverzegelaars .)
Bekijk deze instructievideo's
Waterrecyclingsysteem betonnen tellers
Tijd: 03:15
Tips voor het gebruik van een waterrecyclingsysteem bij het nat polijsten van betonnen werkbladen.

Betonnen aanrecht slijpblokken
Tijd: 03:20
Tips voor het gebruik van handschuurblokken op betonnen aanrechtranden.
Tips voor het behalen van de beste resultaten
- Laat het betonnen aanrecht minimaal 10 dagen uitharden alvorens te polijsten. Beton dat jonger is dan dat is nog te zacht om goed te polijsten, en beton dat ouder is dan een maand zal moeilijker te polijsten zijn en zal meer pads verbruiken.
- Als je geen ervaring hebt met het polijsten van betonnen aanrechtbladen, oefen dan op enkele proefstukken of een mock-up voordat je aan het afgewerkte aanrecht gaat werken.
- Om krulsporen te voorkomen, houdt u de polijstmachine zo vlak mogelijk op het oppervlak en oefent u gelijkmatige druk uit.
- Overweeg om bij het polijsten langs de randen van het aanrecht een rand aan de polijstkop te bevestigen om te voorkomen dat materiaal op het plafond spat.
- Poets het oppervlak niet droog of zorg niet voor voldoende water om de polijstpads af te koelen. Anders zullen ze snel slijten.
- Zorg ervoor dat bij het polijsten met handpads de volgorde van de elektrische polijstmachine overeenkomt. Als u bijvoorbeeld polijst tot korrel 1500 met de elektrische polijstmachine, zorg er dan voor dat u met de hand in dezelfde volgorde tot korrel 1500 polijst.
Bron: Fu-Tung Cheng, auteur van Betonnen werkbladen: ontwerp, vormen en afwerkingen voor de nieuwe keuken en badkamer, Betonnen werkbladen eenvoudig gemaakt
Uitgelichte producten

